A herceg, a bölcs és a galamb

Élt egyszer egy bölcs ember, akit nagyon szerettek a hazájában az emberek. Az ország gonosz hercege azonban gyűlölte, mert bizony – szemben a bölccsel – nem tudhatta magáénak a népe szeretetét. Ezért aztán szüntelenül azon fáradozott, hogy lejárassa a mestert.

Végül is kidolgozott egy tervet:

– Holnap – mondta a herceg –, amikor az öreg a piactérre megy, hogy szóljon az emberekhez, én is ott leszek. Egy galambot fogok a kezemben tartani, és azt mondom: „No, tudós férfiú, mondd meg nekem, ez a madár, amit a kezemben tartok, élő vagy holt?” Ha azt mondja, holt, kinyitom majd a kezemet és hagyom a madarat elrepülni. Ha azt mondja, élő, akkor megfojtom a madarat a tenyeremben, és hagyom, hogy holtan essen a földre. Mindkét esetben bolonddá teszem a bölcs embert.

Eljött a másnap, és a herceg már ott állt a piactéren jóval a bölcs megérkezése előtt. Türelmesen várakozott és amikor a tudós megjelent és elkezdett beszélni, a herceg kivette a galambot a kalitkából és mindenki számára hallhatóan megszólalt:

– Bölcs ember! – kiabálta. Szeretnék feltenni neked egy kérdést. Ez a madár, amit a kezemben tartok, élő vagy holt?

A tömeg elcsendesedett és minden szem a mester felé fordult. A bölcs várt egy kicsit, majd először az emberekre, aztán pedig a hercegre nézett és azt mondta:

– Az, amit a kezedben tartasz, olyan, amilyenné te teszed!

___________

Amikor ezt a történetet olvasod, gondolj arra, hogy a kézben lévő madár a birtokunkban lévő lehetőségeket szimbolizálja.

Te mit kezdesz a kezedben lévő a lehetőségekkel?
Te milyenné teszed a lehetőségeidet?
„Meghalnak” a kezedben lévő lehetőségek vagy életben tartod őket?
Egyáltalán észreveszed a kínálkozó lehetőséget a kezedben?

Az életed olyan lesz, amilyenné a lehetőségeiddel azt teszed!
Tehát a kérdés az, hogy Milyenné teszed az életedet?